צבי שוכמן בודק שכר מוסמך

חשב שכר

מה חשיבותו של חשב שכר?

שכר הוא אחד הענפים החשובים בניהול העסק. חשב השכר עוסק בהכנת משכורות העובדים, בהפקת דוחות למוסדות ולקופות הגמל ודוחות למנהלי העסק או החברה. למעשה, ניהול השכר של ההון האנושי בחברה, נתון בידיו של חשב השכר, מה שדורש מקצועיות וניסיון.
חשב שכר הנו תפקיד משמעותי רגיש וחשוב, המחייב מקצועיות וקפדנות תוך שמירה על זכויות העובדים ושל המעסיקים, מצריך ידע של חוקי עבודה, תקנות, זכויות סוציאליות, הסכמים וצווי הרחבה וכן היבטים כספיים לעסק.

 מה חשיבותה של מערכת שכר ממוחשבת?  

תפקידו של חשב השכר שכר הוא להקים מערכת שכר מקצועית לכל עסק, חברה, ארגון או עמותה, המאפשרת ניהול תקין של העובדים וספקי המשנה בהתאם לחוקי העבודה, להסכמים קיבוציים ואישיים. מערכת שכר מקצועית וממוחשבת מאפשרת  למנהלי החברה כלים ממוחשבים חדשניים ונוחים לניהול שכר העובדים, העברת משכורות בלחיצת כפתור, העברת תלושי שכר לעובדים במייל אישי ומאובטח, דיווחים אוטומטיים לקופות הגמל וכמו כן הפקת הדוחות הנדרשים בעת סיום יחסי עובד/מעביד.

חשיבותו של חשב שכר במיקור חוץ?

ארגונים גדולים כגון מפעלים, חברות וכיוצא באלו, מעסיקים פעמים רבות חשב שכר פנימי, המועסק כשכיר ועוסק באופן בלעדי בנושאי השכר של עובדי הארגון. ארגונים רבים  מעסיקים שירותי חשבות שכר במיקור חוץ, כפי שמעסיקים שירותי הנהלת חשבונות ובמסגרת קבלת  שירות מקיף של שירותים מקצועיים ,חשבונאיים ופיננסיים. חשבות שכר במיקור חוץ מאפשרת ניהול מקצועי על ידי חשב שכר מנוסה שבקיא בחוקי העבודה וזכויות עובדים וכן לומד שיטות ניהול שונות ממעסיקים שונים.   כמו כן, עלות השכר נמוכה יותר במיקור חוץ מחשב שכר שכיר. ובנוסף מאפשרת שמירת סודיות מאנשים שיש להם גישה למחשבי החברה.

מה הקריטריונים לבחירת חשב שכר?

  • מקצועיות – שליטה בחוקים תקנות, הפרשות פנסיוניות. בתוכנת השכר, בתוכנת הנוכחות וכלי עזר נוספים.
  • אמינות – מאחר ומדובר בכספים ובשכר, חשוב שחשב השכר יהיה בעל יושר אישי ואמינות ללא פשרות.
  • דייקנות – חשב השכר חייב להיות דייקן בכל הקשור לזכויות העובדים וצרכי המעבידים. לא לחפף ולא לעגל פינות.
  • תקשורת בין אישית– יכולת להסביר ולדבר עם המנהלים ועובדי החברה
  • תפקוד תחת לחץ – חשב השכר נמצא בין הדרג הניהולי, לבין מקבלי השכר, לבין רשויות המס וחברות הביטוח. לעיתים, כשמתקרב מועד קבלת השכר, הלחץ על חשב השכר הופך למכבש מארבעה כיוונים. חשוב שחשב שכר מקצועי יידע כיצד לתפקד גם בזמן לחץ כזה.

צבי שוכמן חשב שכר

צבי שוכמן הינו חשב שכר ותיק, בעל ניסיון של 30 שנה בהכנת משכורות וטיפול בזכויות עובדים. בהקמת מערכות ממוחשבות לחשבות שכר אצל מעסיקים גדולים ובינונים וכן מרצה לתוכנת שכר בקורסים לחשבי שכר באוניברסיטה הפתוחה, באורט ובמכללות פרטיות. צבי שוכמן עובד עם עסקים רבים ומגוונים גדולים, בינונים וקטנים, עובדי קבלן ומשכורות לעובדים ישראלים ופלסטינאים בכל הקשור לשרותי חשבות שכר. השרות המקיף  של צבי שוכמן כולל מעבר לשרותי חשבות שכר גם שרותי הנהלת חשבונות.

צבי שוכמן  משמש גם כבודק שכר מוסמך ע"י משרד העבודה

נגישות